İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
ANASAYFA GÜNDEM Akçay'a Yeni Skate Park Açıldı

Akçay'a Yeni Skate Park Açıldı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençleri Unutmadı: Akçay'a Yeni Skate Park, Gençlerin gözdesi skate parklar yaygınlaşıyor: Şimdi Akçay'da yeni açılan park
yazar
Ahmet Koç
Haber Sitesi Yayın Yönetmeni
1315
GÖSTERİM

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, gençlerin favorisi olan skate parkları şehir genelinde yaygınlaştırarak gençlere ve çocuklara yönelik sosyal ve kültürel hizmetlere devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın liderliğinde, kentte ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katkı sağlayan belediye, 4. skate parkını Akçay'a kazandırıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehrin 20 ilçesine eşit hizmet götürme prensibiyle, 4,5 yılda kentin her karışına dokunan projelere imza atıyor. Tarım alanında meraları verimli hale getirerek, tarla ve zeytinlik yollarını düzenleyerek üreticiye destek veren belediye, aynı zamanda kentteki sosyal hayata da renk katıyor. Şehir merkezindeki Avlu Yaşam Merkezi ve Atatürk Parkı'nın ardından Bandırma Sahili'nde skate park oluşturan belediye, şimdi de Akçay'da gençlerin ve çocukların ilgisini çekecek bir skate park projesi hayata geçiriyor. Ayrıca, çevre düzenlemesinde kullanılacak çimleri Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi'nde üreterek, kendi ürettiği çimleri kullanma kararı almıştır.

Akçay Altınkum Sahili 2. Etap'ta gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, 40x20 ölçülerinde bir skate park oluşturuluyor. Skate parkın yanında 120 araçlık bir otopark yapılırken, 10 dönümlük alanın yüzde 30'u yeşil alan olarak planlandı. Yeşil alanların düzenlemesinde kullanılacak çimler, Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi'nde üretiliyor. Balıkesir genelinde yapılan tüm uygulamalarda, artık belediye kendi ürettiği çimleri kullanacak.

Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Teknik Şube Müdürü Kurthan Gencel, Akçay'da yapımı devam eden skate parkın Balıkesir genelinde belediye tarafından yapılan 4. skate park olduğunu belirtti. Çevre düzenlemesiyle birlikte toplamda 10 dönümü kapsayan çalışmaların aşamalı olarak devam edeceğini ifade eden Gencel, Yücel Başkan'ın vizyonu doğrultusunda yapılan çalışmalarla insanların hayatlarına dokunduklarını belirtti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Burhaniye'de Sağlık Hizmetlerinde Yanınızdayız

Burhaniye'de Sağlık Hizmetlerinde Yanınızdayız