İstanbul
AÇIK
29°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
ANASAYFA EKONOMİ Karsan yeni nesil araçlarını Next Mobility Expo'da sergiledi

Karsan yeni nesil araçlarını Next Mobility Expo'da sergiledi

- Karsan CEO'su Okan Baş: - "Avrupa'da hızla büyüyen elektrikli filomuzun satış sonrası operasyonları konusunda da alanında uzman firmalarla işbirliği yaparak geleceğe hazırlanıyoruz"
yazar
igzt Editör
Haber Editörü
223
GÖSTERİM
Karsan yeni nesil araçlarını Next Mobility Expo'da sergiledi

İSTANBUL (AA) - Karsan, yeni nesil araçlarını İtalya Milano'da gerçekleştirilen Next Mobility Expo fuarında katılımcıların beğenisine sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 8-10 Mayıs'ta gerçekleştirilen fuarda, Karsan, teknolojik yeniliklerini tanıttı.

Karsan, etkinlikte İtalya'da elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmek adına Maurelli Distribuzione, Sinvest ve VFM Company gibi otomotiv sektörünün önde gelen firmalarının bir araya gelerek kurduğu KMobility S.R.L. ile bayilik anlaşması imzaladığını duyurdu.

Sektördeki elektrikli ve otonom dönüşümünü öngörerek gelecek stratejisini şekillendiren Karsan, sektörün öncü oyuncuları 12 metrelik e-ATA Hydrogen, Avrupa pazar lideri e-Jest ve dünyanın ilk Seviye 4 otonom otobüsü Otonom e-Atak ile gösteri yaptı.

Marka böylece fuarda elektrik, hidrojen ve otonom teknolojili mobilite çözümünü aynı çatı altında sunabilen tek marka olarak dikkati çekti.

- "Elektrikli araç filomuzu daha da büyütmeyi hedefliyoruz"

Açıklamada fuardaki görüşlerine yer verilen Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş, KMobility S.R.L. ile yapılan işbirliğinin şirketin İtalya'daki satış sonrası operasyonlarını güçlendireceğini belirtti.

İşbirliğinin, İtalya'da büyümekte olan elektrikli araç parklarına yönelik satış sonrası hizmetler ve yedek parça konusunda etkinliklerini artıracağını kaydeden Baş, "Yüzde 100 iştirakimiz olan Karsan Europe'un liderliğinde yürüttüğümüz KMobility S.R.L. gibi işbirlikleriyle, hizmet ağımızı genişletmeye ve müşteri deneyiminde mükemmeliyeti yakalamaya odaklanmış durumdayız. Avrupa'da hızla büyüyen elektrikli filomuzun satış sonrası operasyonları konusunda da, alanında uzman firmalarla iş birliği yaparak geleceğe hazırlanıyoruz. Attığımız bu adımlar ile, müşterilerimize daha yakın olmayı ve elektrikli araç filomuzu daha da büyütmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

İtalya'nın, Karsan'ın ana hedef pazarlarından biri olduğunu aktaran Baş, elektrikli araçlarıyla 2021'den bu yana aktif olarak yer aldıkları İtalya pazarında güçlenerek büyümeye devam ettiklerini kaydetti.

Karsan'ın İtalya elektrikli toplu ulaşım pazarında yüzde 13'lük pay ile 3'üncü sırada yer aldığını hatırlatan Baş, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bugüne kadar İtalya'ya 120'nin üzerinde elektrikli araç teslimatı yaptık, teslim edilmek üzere ise 200 aracın üretimine devam ediyoruz. 4 yıldır Avrupa'da elektrikli midibüs sınıfının lideri olan e-Atak İtalya'da en çok ilgi gören aracımız. Elektrikli modelimiz 18 metrelik e-Ata ise, İtalya’da kendi sınıfının lideri konumunda. Emilia-Romagna bölgesinin en büyük yolcu taşıma şirketi TPER Bologna'ya geçen sene 24 adet 18 metre e-Ata teslimatı gerçekleştirmiştik. Bu araçlar bölgenin ilk pantograflı elektrikli otobüsleri olmuştu. 2023'ün sonunda İtalya'nın önde gelen kamu alım hizmetleri sağlayıcısı Consip ile hidrojen ve elektrikli 12 metre e-Ata ve 8 metre e-Atak modellerimiz için imzaladığımız çerçeve sözleşme kapsamında da ilk siparişlerimizi almaya başladık."

Karsan olarak İtalya'da güçlenerek büyüme yolunda çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Baş, markanın global büyümesinde en önemli etkenlerden birinin de müşteriye olan yakınlığı olduğunu vurguladı.

Baş, "Müşteri neredeyse biz de orada ve yanında olmayı hedefliyoruz. Bursa ve Almanya'dan sonra İtalya'da açtığımız yeni yedek parça deposuyla da parça sevk sürelerini önemli ölçüde kısaltıyoruz. Yeni yedek parça merkezi ile İtalya içinde dağıtım hızımızı artırıyoruz. Artık İtalya ana karasında 24 saat, adalarda ise 48 saat içinde parça teslimatı gerçekleştirebiliyoruz." dedi.

ABD, Norveç, Türkiye, Romanya ve Fransa gibi 7 farklı noktada devreye aldığı Otonom e-Atak projeleriyle Karsan, 2022'den bu yana 75 bin kilometrelik otonom sürüş deneyimi elde ederek, 27 bin yolcu taşıdı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Yenilenebilir enerji sektörü İzmir'de açılan fuarda buluştu

Yenilenebilir enerji sektörü İzmir'de açılan fuarda buluştu